HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

+7 راز تخت خواب ام دی اف که قبل از انتخاب باید بدانید!

+7 راز تخت خواب ام دی اف که قبل از انتخاب باید بدانید!

Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف

چرا باید تخت خواب ام دی اف بخریم؟ راهنمای خرید بهترین تخت MDF

آیا تخت خواب ام دی اف هنوز محبوبیت خود را حفظ کرده است؟ از مزایای تخت خواب MDF اطلاعی دارید؟ تخت‌خواب به عنوان المان اصلی در اتاق خواب و اجزای سرویس خواب از اهمیت بالایی برخوردار است و به جرأت می‌توان گفت که تخت‌خواب‌های ام‌دی‌اف کاربردی‌تری و محبوب‌ترین نوع تخت‌خواب‌ هستند.

ام‌دی‌اف امروزه یکی از پراستفاده‌ترین متریال‌ها در ساخت مصنوعات چوبی ازجمله تخت‌خواب است؛ در واقع مزایای بسیار این متریال نسبت به متریال‌های دیگری مانند چوب طبیعی، فلز و… باعث محبوبیت آن شده است.

به همین دلیل درحال‌حاضر، تخت‌خواب‌های ام‌دی‌اف بسیار متداول هستند؛ باتوجه محبوبیت این نوع تخت‌خواب قصد داریم که در ادامه مطلب به جنبه‌های مختلف آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

بررسی جنس تخت خواب ام دی اف

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تخت‌خواب را تنها از یک نوع ام‌دی‌اف می‌توان تولید کرد؛ این درحالی است که تخت‌خواب نیز مانند کابینت و کمد می‌تواند از چند نوع ام‌دی‌اف مختلف تولید شود؛ در ادامه به رایج‌ترین انواع ام‌دی‌اف مورداستفاده در تولید تخت‌خواب اشاره خواهیم کرد:

ام دی اف روکش چوبی

باتوجه به هزینه بالا و معایبی که چوب طبیعی دارد؛ بسیاری از تخت‌خواب‌ها را از ام‌دی‌اف روکش چوبی تولید می‌کند؛ به این شکل که یک لایه نازک از روکش چوب طبیعی برروی ام‌دی‌اف با کیفیت کاور می‌شود.

این نوع ام‌دی‌اف، ظاهری زیبا و گرم، مشابه چوب طبیعی به تخت‌خواب می‌دهد؛ با این تفاوت که ازنظر قیمت بسیار اقتصادی‌تر است و نگهداری از آن نیز راحت‌تر است.

Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

ام دی اف ملامینه

ام‌دی‌اف ملامینه نیز یکی دیگر از رایج‌ترین انواع MDF در ساخت تخت‌خواب است؛ بدنه اصلی این متریال ام‌دی‌اف خام است که با روکشی از جنس ملامینه (نوعی کاغذی آغشته به رزین ملامین فرمالدئید) کاور شده است.

این نوع ام‌دی‌اف از تنوع طرح و رنگ بالایی برخوردار است و مزایای مانند زیبایی ظاهری، مقاومت، نظافت و نگهداری آسان، قیمت مناسب و… را دارد؛ لبه‌های این متریال نیز با نواری از جنس PVC یا ABS پوشانده می‌شود.

Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

ام دی اف هایگلاس

از ام‌دی‌اف هایگلاس نیز به عنوان یکی از کاربردی‌ترین انواع MDF در ساخت تخت‌خواب استفاده می‌شود؛ جنس بدنه اصلی این متریال از ام‌دی‌اف خام است که با لایه‌ای از جنس هایگلاس (نوعی پلاستیک شفاف و براق) کاور می‌شود.

جلای سطحی این نوع ام‌دی‌اف، ظاهری لوکس و مدرن به تخت‌خواب می‌بخشد و درخشندگی بالایی دارد؛ قمیت این نوع ام‌دی‌اف به نسبت بالاتر و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

جدا از جنس، از نظر ضخامت نیز باتوجه به نوع تخت‌خواب از ام‌دی‌اف‌هایی با ضخامت متفاوت استفاده می‌شود؛ انتخاب ضخامت باتوجه به فاکتورهایی مانند یک یا دونفره بودن تخت، گروه سنی تخت‌خواب و… صورت می‌گیرد؛ بطور کل از MDF با ضخامت بین ۱۶ تا ۱۸ میلیمتر در این مورد استفاده می‌شود.

Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

انواع تخت خواب ام دی اف

می‌توان ادعا کرد که ام‌دی‌اف بیشترین میزان قابلیت را در طراحی و تولید انواع تخت خواب دارد؛ تنوع ام‌دی‌اف ازنظر جنس، ضخامت، رنگ و… باعث شده است که بتوان انواع تخت‌خواب را از این متریال تولید کرد.

انواع تخت‌خواب را از جنبه‌های مختلفی می‌توان دسته‌بندی کرد اما در ادامه بطور کلی انواع تخت‌خواب ام‌دی‌افی را نام می‌بریم:

 • تخت‌خواب ام‌دی‌اف یک‌نفره و دونفره
 • تخت‌خواب ام‌دی‌اف یک‌طبقه، دوطبقه و…
 • تخت‌خواب پایه‌دار و بدون پایه
 • تخت‌خواب کوتاه و بلند
 • تخت‌خواب، مدرن، مینیمال، اسپرت، فانتزی، عروس و…
 • تخت کودک، نوجوان و بزرگسال
 • تخت خواب کم‌جا و تاشو
 • تخت‌خواب معمولی یا باکس جکدار و…
Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

طراحی تخت خواب ام دی اف

تخت خواب MDF پتانسیل بسیار بالایی در طراحی دارد و از این نظر دست شما را کاملا باز می‌گذارد؛ البته در طراحی تخت‌خواب، سبک کلی تخت (مدرن، مینمیال، اسپرت و…) بیشترین تاثیر را دارد.

برای مثال در تخت‌های مدرن، هدف طراحی سادگی و کارایی است بنابراین کمترین میزان تزئینات و جزئیات را مشاهده می‌کنید و تخت دارای برش‌های ساده، خطوط مستقیم، فریم جدی و… است.

درهرحال باتوجه به سبک مورد علاقه‌تان، سرویس خواب مدرن ، کلاسیک، اسپرت و… طراحی تخت می‌تواند در نهایت سادگی یا به همراه تزئینات باشد. تزئیناتی مانند تاج تخت کارشده، برش‌های منحنی، نورمخفی، یراق، باکس، ویترین، کشو و… باشد.

همچنین در طراحی تخت می‌توانید از متریال مکملی مانند شیشه و آینه، نوار طلایی، فلز، چرم، فوم، انواع پارچه، نگین و مروارید و… استفاده شود به این مسئله به سبک طراحی تخت و سلیقه شما بستگی دارد.

همچنین طراحی تخت ازنظر مدل پایه، مدل تاج یا فریم، ارتفاع تخت و… به نیاز شما بستگی دارد؛ درهرحال تخت‌های ام‌دی‌اف از نظر طرح و مدل بیشترین میزان تنوع را در اختیار شما قرار می‌دهند.

Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

مزایای تخت خواب ام دی اف

باید گفت که دلیل محبوبیت و تقاضای بالا برای تخت‌خواب‌های ام‌دی‌اف مزایای بسیار این نوع تخت‌خواب است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • تنوع ام‌دی‌اف قابل استفاده در تولید این تخت‌ها
 • داشتن جلوه متفاوت در این تخت‌خواب‌ها باتوجه به نوع MDF
 • تنوع طرح و رنگ تخت‌های ام‌دی‌افی
 • امکان تولید تخت‌خواب ام‌دی‌اف در سبک‌های مختلف
 • پتانسیل بسیار بالای این تخت‌خواب‌ها در طراحی و تنوع بی‌نظیر مدل‌های آن
 • امکان تولید تخت‌خواب MDF براساس بودجه‌های مختلف و…
Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

قیمت تخت خواب ام دی اف

مانند هر کالای دیگری، قیمت تخت‌خواب ام‌دی‌اف نیز تابع یکسری فاکتور تاثیرگذار است به همین دلیل نمی‌توان قیمت واحد و ثابتی را برای آن عنوان کرد؛ ازجمله فاکتورهای موثر در این زمینه به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • نوع ام‌دی‌اف مورد استفاده و کیفیت آن
 • نوع متریال مکمل در ساخت تخت‌خواب و کیفیت آن‌ها
 • نوع و کیفیت یراق‌آلات و تزئینات مورد استفاده
 • سبک طراحی تخت، میزان جزئیات و سختی اجرای آن
 • یک‌نفره، دونفره، یک‌طبقه یا دوطبقه بودن تخت و…

نکته مثبتی که در این زمینه وجود دارد این است که تخت‌خواب‌های ام‌دی‌افی از نظر قیمت به خوبی قابل مدیریت هستند و شما می‌توانید حتی با اقتصادی‌ترین بودجه نیز تخت‌خواب mdf خریداری کنید.

Higerchoob.com - تخت خواب ام دی اف
Higerchoob.com – تخت خواب ام دی اف

جمع بندی

اگر در انتخاب تخت با چالش روبرو شده‌اید بهتر است به سراغ تخت‌های MDF بروید؛ این تخت‌ها می‌توانند تمام گروه‌های سنی، سلایق و نیازها را پوشش دهند چراکه از هرنظر تنوع بالایی دارند.

شما می‌توانید تخت‌خواب مناسب با فضا و دکور اتاق خواب خود را از نظر سایز، سبک، طرح، مدل و رنگ به راحتی در بین انواع تخت ام‌دی‌اف انتخاب کنید.

البته باید درنظر داشته باشید که دوام و کیفیت تخت‌خواب‌های MDF به کیفیت متریال و یراق مورد استفاده و میزان حرفه‌ای بودن پروسه ساخت آن‌ها بستگی دارد؛ بنابراین خرید این کالا را حتما از مراکز معتبر انجام دهید.

در اینستاگرام هیگر با ما همراه باشید

نوشتهٔ پیشین
خلاقانه ترین تزیین اتاق کودک با کاغذ رنگی 1403
نوشتهٔ بعدی
میز تلویزیون کلاسیک و آنچه به شما نمی‌گویند![+7 تصویر میز تی وی کلاسیک]