HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

یک آشپزخانه مدرن داشته باشید

یک آشپزخانه مدرن داشته باشید

HigerChoob.com - آشپزخانه مدرن

چرا یک آشپزخانه مدرن باید مهم باشد !؟ استفاده از فناوری‌های جدید در ساخت قسمت‌های مختلف منازل امروزی، باعث زیباتر شدن فضای دکوراسیون داخلی شده است. یکی از مهم‌ترین فضاها و به نوعی قلب یک خانه، آشپزخانه می‌باشد و زیبایی و مدرن بودن دکوراسیون آن تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضای کلی خانه دارد. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به داشتن یک آشپزخانه مدرن و امروزی علاقه دارید، این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

طراحی آشپزخانه مدرن به چه شکلی است؟

طراحی آشپزخانه مدرن شیک و ساده است. با استفاده از قفسه‌های چند منظوره، ابزارهای هوشمند، نورپردازی، طرح‌های کلاسیک، کابینت‌های به روز و جدید، تکنولوژی‌های جدید و کاربردی و با به کارگیری خلاقیت و سلیقه و صرف هزینه‌ای نه چندان زیاد، می‌توان فضای آشپزخانه را تبدیل به یک فضای مدرن و ساده کرد. ساده‌گرایی اصلی‌ترین ملاک برای تبدیل یک آشپزخانه معمولی به آشپزخانه مدرن است. وسایل این آشپزخانه طوری طراحی شده‌اند که جای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

HigerChoob.com - آشپزخانه مدرن
HigerChoob.com – آشپزخانه مدرن

باید از چه کابینت هایی استفاده شود؟

انتخاب کابینت برای آشپزخانه موضوعی است که به سلیقه افراد ارتباط زیادی دارد. اما معمولا برای آشپزخانه مدرن از کابینت‌های کلاسیک و مدرن استفاده می‌کنند‌. این کابینت‌ها اغلب دارای درهای کشویی و بدون دستگیره هستند.‌ ورق‌های استفاده شده در ساخت آن‌ها در دو نوع مات و براق و به رنگ‌های طبیعی و روشن می‌باشند. در انتخاب رنگ کابینت به رنگ کاشی‌های کف و دیوار آشپزخانه توجه می‌شود. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند رنگی انتخاب کنند که با رنگ کاشی‌ها همخوانی داشته باشد و برخی تمایل دارند که رنگ کابینت آن‌ها متضاد با رنگ کاشی‌ها باشد. کشوها و درهای کابینت های مدرن به سیستم آرام بسته شونده مجهز هستند و به راحتی بدون نیاز به فشار دست باز و بسته می‌شوند و طراحی زیبا و شیکی دارند.

ابزار های هوشمند در این بین چه کاربردهایی دارند؟

انسان همواره دنبال راهی بوده که انجام کارها را برای خود راحت و سریع کند. با پیشرفت تکنولوژی و هوشمندسازی وسایل، از این ویژگی برای ساخت آشپزخانه مدرن نیز کمک گرفته شده است. در ابزارهای آشپزخانه اعم از لوله آب، اجاق گاز، یخچال، لباسشویی، ماشین ظرفشویی، هود، چای ساز و… سنسورهایی تعبیه شده که به نرم‌افزار نصب شده روی تلفن همراه شما وصل شده‌اند. در صورت بروز هر گونه نشتی گاز، دود کردن، سوختن غذا، باز ماندن درب یخچال و اتفاقات دیگر پیام هشداری به گوشی موبایل شما ارسال خواهد شد تا از بروز خطر و خسارت پیشگیری شود. شیر آب استفاده شده در آشپزخانه های امروزی و منازل مدرن نیز هوشمند هستند و هرگز با مشکل چکه آب مواجه نخواهید شد.

HigerChoob.com - آشپزخانه مدرن
HigerChoob.com – آشپزخانه مدرن

نور پردازی باید به چه شکلی باشد؟

نورپردازی و ایجاد سایه روشن‌های زاویه دار یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد یک دیزاین مدرن محسوب می‌شود. استفاده از نور مخفی زیر کابینت‌ها و به کارگیری هالوژن‌ها برای تابیدن روی صفحه اجاق گاز و تابش نور جداگانه روی وسایلی مانند سینک، هود و پیشخوان آشپزخانه آرامش دلنشینی را در فضای آشپزخانه به وجود می‌آورد. در واقع به جای استفاده از یک منبع نور قوی برای روشن کردن کردن کل آشپزخانه از چندین نور کوچک برای زیباسازی و ایجاد فضایی آرامبخش استفاده می‌شود.

در انتخاب ابزار و وسایل آشپزخانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای هر آشپزخانه مدرن یک تم اصلی انتخاب می‌شود. اکسسوری و وسایل دیگر نیز بر اساس تم اصلی آماده می‌شوند. مهمترین نکته در انتخاب ابزار و وسایل آشپزخانه ، سادگی سبک و طراحی وسایل می باشد. بهتر است رنگ وسایل نیز طبق رنگ تم اصلی هماهنگ شود. چیدمان این نوع آشپزخانه نسبت به انواع دیگر خلوت‌تر است. قرار دادن چند صندلی ساده در اطراف پیشخوان به آشپزخانه شما جلوه زیبایی می‌بخشد.

HigerChoob.com - آشپزخانه مدرن
HigerChoob.com – آشپزخانه مدرن

 

در این مطلب شما عزیزان را با تفاوت آشپزخانه مدرن با سایر آشپزخانه‌ها آشنا کردیم. همانطور که اشاره کردیم طراحی ساده، بهترین استفاده از کمترین فضا و هوشمند بودن وسایل از مهمترین ویژگی‌های طراحی مدرن برای یک آشپزخانه است. امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد‌.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
انواع رنگ دیوار
نوشتهٔ بعدی
انتخاب کاغذ دیواری پشت تلویزیون