HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

کنسول چه کاربردی دارد ؟

کنسول چه کاربردی دارد ؟

کنسول چه کاربردی دارد ؟

قبل از اینکه برسیم به اینکه کنسول چه کاربردی دارد ، اجازه دهید تعریف درست و دقیقی از آن داشته باشیم. کنسول به میز دکوری لوکسی گفته می‌شود که در چیدمان منازل و زیبا شدن دکوراسیون داخلی کاربرد دارد. شاید بپرسید کنسول چه کاربردی دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال لطفا این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله در مورد خصوصیات میز کنسول، کاربرد میز کنسول در اتاق نشیمن، کاربرد میز کنسول در اتاق پذیرایی، کاربرد میز کنسول در اتاق خواب، میز کنسول بدون آینه و با آینه و اندازه میز کنسول صحبت می‌کنیم.

خصوصیات میز کنسول

میز کنسول شباهت زیادی به میز توالت دارد.‌ اما از میز توالت زیباتر است و تزئینات بیشتری دارد. در گذشته از میز کنسول برای نگهداری مدارک با ارزشی مثل شناسنامه‌ها، سند خانه، ماشین و پول نقد استفاده می‌شد. در واقع جای گاو صندوق را در خانه‌ها پر کرده بود. روی میز کنسول دکوری‌های باارزش نیز چیده می‌شود.‌ بعضی از میز کنسول‌ها بدون کشو هستند و روی آن‌ها یک آینه بزرگ قرار داده می‌شود. این مدل برای زیباتر کردن دکوراسیون راهرو‌ها کاربرد دارد.

کاربرد میز کنسول در اتاق نشیمن

اگر اندازه اتاق نشیمن شما بزرگ است. می‌توانید برای زیباتر شون دکوراسیون داخلی منزل خود از میز کنسول در اتاق نشیمن استفاده کنید. میز کنسول و آینه‌اش را در کنار چیدمان مبل‌ها قرار دهید.‌ می‌توانید رنگ میز کنسول را طوری انتخاب کنید که با رنگ مبلمان شما ست شود. گذاشتن یک شمعدان زیبا و لوکس روی میز کنسول نمای زیبایی به اتاق نشیمن شما خواهد داد. از کشوهای میز کنسول نیز می‌توانید برای گذاشتن مدارکی که همیشه احتیاج دارید، استفاده کنید تا هنگام احتیاج به آن مدارک سردرگم نشوید و دسترسی راحتی به آن‌ها داشته باشید.

HigerChoob.com - کنسول چوبی ساده و شیک کد KO 150
HigerChoob.com – کنسول چوبی ساده و شیک کد KO 150

کاربرد میز کنسول در اتاق پذیرایی

میز کنسول در بعضی از منازل به عنوان مهم‌ترین وسیله دکوری اتاق پذیرایی محسوب می‌شود. اگر تمایل ندارید روی میز کنسول آینه قرار دهید، اشکالی ندارد، می‌توانید به جای آینه روی میز کنسول، چند قاب عکس زیبا یا دو عدد شمعدانی مجلل قرار دهید و یک فضای رمانتیک به آن قسمت از پذیرایی بدهید. زمانی که مهمان دعوت کرده‌اید، از میز کنسول برای گذاشتن قاشق، چنگال و لوازم پذیرایی استفاده کنید تا برای چیدن وسایل شام مدام به سمت آشپزخانه رفت و آمد نکنید.

کاربرد میز کنسول در اتاق خواب

شاید تعجب کنید و با خودتان بپرسید مگر میز کنسول را در اتاق خواب نیز قرار می‌دهند؟ بله، گذاشتن میز کنسول با ابعاد کوچکتر به فضای اتاق خواب شما نمای زیبا و دانشینی می‌دهد. از میز کنسول در همه فضاهای منزل می‌توان استفاده کرد. کاربرد میز کنسول در اتاق خواب به عنوان یک میز توالت است. می‌توانید لوازم آرایشی خود را روی آن بچینید. حتی از میز کنسول می‌توانید به عنوان میز مطالعه استفاده کنید و با گذاشتن یک صندلی جلو آن، به راحتی مطالعه خود را شروع کنید.‌

میز کنسول بدون آینه و با آینه

اکثر میز کنسول‌های موجود در بازار دارای یک آینه هم هستند. خرید آینه به همراه میز کنسول بستگی به سلیقه خریدار دارد. ممکن است کسی میز کنسول بدون آینه بخرد و روی آن را با شمعدان و آینه مراسم ازدواجش تزئین کند. یا به جای آینه قاب عکس و گلدان روی میز کنسول قرار دهد. به هر صورت میز کنسول در اندازه‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار وجود دارند و هر فردی با سلیقه خود بدو آینه یا با آینه آن‌ را خریداری می‌کند.

HigerChoob.com - آینه کنسول چوبی جدید مدل Bianca
HigerChoob.com – آینه کنسول چوبی جدید مدل Bianca

اندازه میز کنسول

میز کنسول در اندازه و ابعاد متفاوتی تولید می‌شود‌ و به بازار عرضه می‌گردد.‌ بعضی از مدل‌های میز کنسول یک میز و یک آینه دارند و طراحی آن‌ها ساده و زیباست. از این مدل برای خانه‌های بزرگ استفاده می‌کنند. برخی دیگر از میزهای کنسول دارای چند کشو و دو کمد هستند. یک مدل دیگر دارای سه کشو در وسط و دو در در کناره‌های میز است. اگر برای اتاق میز کنسول میخرید بهتر است اندازه آن کوچک باشد. برای پذیرایی میز کنسول بزرگ نیاز است. به طور کلی اندازه میز کنسول با مساحت محیطی مورد استفاده، رابطه مستقیم دارد.

امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید یک میز کنسول شیک و مناسب برای منزل خود انتخاب کنید.

 

کنسول های چوبی مدرن و کلاسیک هیگرچوب رو میتونید علاوه بر وب سایت در اینستاگرام هم پیدا کنید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
نوشتهٔ بعدی
میز تلویزیون سفید بهتره یا قهوه ای ؟!