HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

کاغذ دیواری پذیرایی 2021

کاغذ دیواری پذیرایی 2021

HigerChoob.com - کاغذ دیواری پذیرایی

یکی از روش‌های خوب و تاثیرگذار برای زیباتر کردن محیط دکوراسیون سالن پذیرایی استفاده از کاغذ دیواری است. برای جذاب شدن و زیبایی دکوراسیون داخلی منازل خود بهتر است در انتخاب طرح، رنگ و جنس کاغذ دیواری، حساسیت به خرج دهید و یک فضای مدرن و شیک در فضای داخلی منزل خود ایجاد نمایید. کاغذ دیواری‌ها انواع مختلفی دارند و در طرح‌های گلدار، برجسته ، سه بعدی و غیره در بازار عرضه می‌شوند‌. انتخاب طرح کاغذ دیواری پذیرایی به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اکثر افراد در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری به سبک و رنگ وسایل دیگری که در پذیرایی چیده شده است، توجه می‌کنند و رنگ کاغذ دیواری را با آن‌ها هماهنگ می‌نمایند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفید درباره کاغذ دیواری ها در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با طرح‌های کاغذ دیواری برای پذیرایی

در بین کاغذ دیواری‌های مناسب برای دیوارهای پذیرایی، انواع گلدار و طرح‌دار طرفداران بیشتری دارد. طرح‌های روی کاغذ دیواری ممکن است ریز یا درشت باشند. در سالن‌های پذیرایی که ابعاد بزرگتری دارند، استفاده از طرح‌های درشت جلوه زیباتری دارد. اما برای سالن‌هاز پذیرایی کوچک بهتر است از کاغذهایی با طرح‌های ریزتر استفاده کنید. لزومی ندارد که همه دیوارهای پذیرایی را با کاغذ بپوشانید. به عنوان مثال در بسیاری از منازل فقط دیواری را که تلویزیون در کنار آن قرار گرفته است، با کاغذ دیواری می‌پوشانند. دیوارهای دیگر نیز با یک رنگ خنثی مانند کرمی یا سفید رنگ می‌شود. کاغذ دیوار پشت تلویزیون معمولا از طرح‌های پوستری، سه بعدی، ساده یا گلدار انتخاب می‌شوند. استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ روشن برای سالن‌های کوچک باعث بزرگ دیده شدن پذیرایی خواهد شد. به طور کلی امروزه کاغذ دیواری به دلیل تنوع قیمت، تنوع در طرح، جنس و رنگ، قابلیت شستشو، عمر بالا و راحت بودن نصب از پوشش‌های دیگری که برای دیوارها به کار می‌روند، پرطرفدارتر است.

HigerChoob.com - کاغذ دیواری پذیرایی
HigerChoob.com – کاغذ دیواری پذیرایی

آشنایی با جنس‌های مختلف کاغذ دیواری

جنس برخی از کاغذ دیواری‌های پذیرایی از کاغذ است. این نوع نازک و غیر قابل شستشو می‌باشد و با کوچکترین فشاری پاره می‌شوند. عمر این نوع کاغذ دیواری حدود یک تا سه سال است. قیمت آن نیز از انواع دیگر ارزان‌تر است. یکی دیگر از انواع کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی از جنس کاغذ با روکش وینیل است. این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو بوده و مقاومت بالایی دارد. کاغذ دیواری‌های نانو ون با الیاف سلولزی و فیبری ساخته می‌شوند‌. مقاومت کاغذهای دیواری نانو ون بسیار بالاست و قابل شستشو هستند. این جنس برای دیوار های پذیرایی طرفداران زیادی دارد. کاغذ دیواری‌های مخملی هم برای سالن پذیرایی مناسب هستند. این جنس از کاغذ دیواری بسیار لاکچری و شیک است. قیمت بالایی دارد و قابل شستشو هستند.

کاغذ دیواری سه بعدی !

کاغذ دیواری سه بعدی یکی از انواع پرطرفدار و محبوب کاغذهای دیواریست که برای پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. کاغذ دیواری سه بعدی در رنگ‌های روشن و تیره با طرح های متنوع تولید می‌شود‌. برای جذابیت دیوار سالن‌های پذیرایی بزرگ می‌توانید از هر دو رنگ روشن و تیره کمک بگیرید.

HigerChoob.com - کاغذ دیواری پذیرایی
HigerChoob.com – کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری های برجسته

یکی از مدل‌های جدید کاغذ دیواری که برای دیوارهای مختلف از جمله دیوار پذیرایی کاربرد دارند، کاغذ دیواری‌های برجسته هستند‌. مهم‌ترین مزیت این کاغذها قابل شستشو بودن آن‌هاست‌. طرح‌های و نقش‌های موجود در این نوع کاغذ برجسته تر از پس زمینه آن هستند.

قیمت کاغذ دیواری

معمولا قیمت کاغذ دیواری با توجه به متراژ رول محاسبه می‌گردد‌. رول‌های کاغذ دیواری دارای متراژ مشخصی هستند‌. از عوامل دیگری که در قیمت کاغذ دیواری نقش دارد، جنس، برند، ایرانی یا خارجی بودن آن است‌. نوسانات قیمت ارز نیز بر روی قیمت کاغذها موثر است.

HigerChoob.com - کاغذ دیواری پذیرایی
HigerChoob.com – کاغذ دیواری پذیرایی

در این مطلب در مورد کاغذ دیواری مناسب برای دیوارهای سالن و نحوه انتخاب آن صحبت کردیم. امیدواریم با به کار گیری نکات ذکر شده بتوانید بهترین و مناسب‌ترین نوع کاغذ دیواری را برای دکوراسیون پذیرایی خود انتخاب و نصب نمایید.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
چیدمان اتاق خواب به سبک هیگر
نوشتهٔ بعدی
تزئین اتاق خواب جذاب و زیبا