HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

مدل اتاق خواب زیبا و اصولی

مدل اتاق خواب زیبا و اصولی

HigerChoob.com - مدل اتاق خواب

مدل اتاق خواب تاثیر زیادی در روحیه و کیفیت خواب شما دارد. توجه به دکوراسیون و مدل اتاق خواب باعث می‌شود که افراد با ورود به این بخش از خانه احساس بهتری داشته باشند. زمانی که یک روز سخت کاری را پشت سر می‌گذارید و به خانه بر می‌گردید، هیچ چیز نمی‌تواند مانند استراحت در اتاق خواب به شما آرامش و امنیت بدهد. اتاق خواب امن‌ترین مکان تمام منازل برای استراحت، خوابیدن و مطالعه کردن است. در این مقاله قصد داریم ترفندهای زیبا کردن دیزاین اتاق را توضیح دهیم.

هیگرچوب با چند ایده کاربردی برای زیباتر شدن اتاق خواب همراه شماست…

قرار ندادن مبلمان و وسایل اضافی در اتاق خواب

یکی از نکات مهمی که در چیدن مدل اتاق خواب باید مورد توجه قرار بگیرد، جلوگیری از بی نظمی و شلوغی اتاق خواب است. اتاق خواب نباید با اکسسوری‌های زیاد و مبلمان شلوغ شود. از دور به فضای اتاق خواب نگاه کنید، آیا واقعا قرار دادن برخی از وسایل در این اتاق ضرورت دارد؟

استفاده از یک آینه در اتاق خواب

نصب یک آینه روی دیوار یا نزدیک پنجره باعث می‌شود که فضای اتاق خواب با انعکاس نور در آینه روشن‌تر شود. دکوراسیون اتاق با نور کافی جلوه بهتری دارد. کاربرد دیگه آینه نگاه کردن به چهره و لباس خود قبل از خروج از اتاق خواب است.

HigerChoob.com - مدل اتاق خواب
HigerChoob.com – مدل اتاق خواب

اهمیت به انتخاب کفش پوش مناسب

کفش پوش‌هایی که برای اتاق خواب استفاده می‌شود، علاوه بر زیبایی و تزئین مدل اتاق خواب‌ مزایای دیگری نیز دارند. رنگ و نوع کف پوش باید با وسایل دیگر اتاق خواب تناسب داشته باشد. اکثر مردم از موکت‌های نرم با طرح‌های زیبا برای اتاق خواب استفاده می‌کنند. عده‌ای نیز به پارکت‌های چوبی علاقه دارند. اما هیچ فردی برای اتاق خواب کفش پوش سنگی یا سرامیکی به کار نمی‌برد. زیرا این نوع کف پوش سرد است.

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای اتاق خواب

هنگام انتخاب رنگ برای دیوارهای اتاق خواب به متراژ آن توجه کنید. از رنگ هایی استفاده کنید که باعث ایجاد یه فضای آرامشبخش برای خواب می‌شوند‌. اگر ابعاد اتاق خواب کوچک است از رنگ سفید کمک بگیرید تا باعث بزرگ دیده شدن فضای اتاق خواب شود. استفاده از رنگ‌های گرم باعث ایجاد هیجان و افزایش گردش خون می‌شوند، بنابراین رنگ‌های مناسبی برای دیوارهای اتاق خواب نیستند. استفاده از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، کرمی در کنار رنگ‌های مانند آبی، طلایی، زرد جلوه زیبایی به مدل اتاق خواب می‌دهد.

HigerChoob.com - مدل اتاق خواب
HigerChoob.com – مدل اتاق خواب

نصب پرده برای رمانتیک کردن فضای اتاق خواب

برای مجلل کردن مدل اتاق خواب‌های ساده می‌توانید از پرده استفاده کنید. انتخاب جنس و نوع پرده به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد. برخی پرده‌های ساده دوست دارند و برخی دیگر پرده‌های طرح دار را بیشتر می‌پسندند.

اختصاص بهترین مکان اتاق برای قرار دادن تخت خواب

در تمام اتاق خواب‌ها بهترین مکان برای قرار دادن تخت خواب جلوی دیوار بزرگ اتاق خواب می‌باشد. البته در برخی اتاق خواب‌ها ابعاد تمام دیوارها به یک اندازه است. در طرف تخت خواب میزهای مخصوص کنار تخت قرار دهید و روی این میزها از آباژور استفاده نمایید‌ در هنگام جاسازی تخت حتما به پریز برق توجه داشته باشید. در کنار میز آرایش و تخت حتما باید پریز برق وجود داشته باشد.

HigerChoob.com - مدل اتاق خواب
HigerChoob.com – مدل اتاق خواب

استفاده از کمد دیواری

همه افراد برای قرار دادن لباس‌ها و وسایل ریز و درشتی که دارند، به یک کمد دیواری احتیاج پیدا خواهند کرد.‌ ابعاد کمد دیواری باید با توجه به متراژ اتاق خواب اندازه گیری شود.در ساخت کمد دیواری از کشو استفاده کنید. رنگ کمد دیواری را نیز مطابق با رنگ وسایل دیگر انتخاب کنید. کمد دیواری مدل اتاق خواب را بسیار زیباتر و منظم تر می‌کند.

در این مقاله به چند روش زیباسازی مدل اتاق خواب اشاره کردیم. به طور کلی انتخاب یک سبک ایده‌آل برای مدل اتاق خواب به سبک زندگی، سلیقه شخصی و روحیات خود فرد بستگی دارد‌. اگر به دکوراسیون مینیمال علاقمند هستید، می‌توانید از رنگ‌های شاد و هیجان انگیز و وسایل دکوری زیبا برای اتاق خواب خود استفاده کنید. اگر با سبک دکوراسیون کلاسیک احساس بهتری به شما دست می‌دهد، از طراحی کلاسیک کمک بگیرید و وسایل اتاق خواب را منطبق با این طرح‌ها انتخاب کنید‌. البته فراموش نکنید که در کنار سلیقه شخصی از رعایت اصول دکوراسیون غافل نشوید‌. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
مدل کابینت سال و راهنمای انتخاب
نوشتهٔ بعدی
فنگ شویی در دکوراسیون مدرن