HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

فنگ شویی در دکوراسیون مدرن

فنگ شویی در دکوراسیون مدرن

HigerChoob.com - فنگ شویی

از فنگ شویی ، در زمینه هایی مختلفی مانند مدیریت ذهن، ازدواج، کار و زندگی، دکوراسیون و غیره می‌توان استفاده کرد.‌ اما Feng shui در دکوراسیون را می‌توان به عنوان مهم‌ترین کاربرد آن معرفی کرد.‌ feng shui برای نحوه چیدمان دکوراسیون توصیه‌ها و قوانینی ارائه می‌دهد که پرهیز از شلوغی زیاد و بی‌نظمی مهم‌ترین قانون است. در مراحل بعدی می‌توان به توصیه‌هایی مانند استفاده از خطوط و زوایای منحنی و رنگ‌های مناسب عمل کرد. استفاده از خطوط و زوایای منحنی جایگزین زوایای تیز می‌شود. در ادامه راجع به هر یک از این توصیه‌ها توضیح مختصری خواهیم داد.

تاثیر پرهیز از شلوغی و بی نظمی در دکوراسیون فنگ شویی

همانطور که گفتیم در feng shui باید به توصیه پرهیز از شلوغی و بی نظمی توجه زیادی کرد. وقتی خانه یا محل کار نا مرتب و شلوغ است، بدون شک حس خوبی نخواهید داشت اما به محض مرتب کردن و خلوت کردن فضای خانه یا دفتر کار احساس خوبی به شما دست خواهد داد.‌ در واقع با پرهیز از شلوغی و بی نظمی، آرامش روحی را به خود و اطرافیانتان هدیه می‌دهید. دلیل تاکید بر این موضوع نیز ایجاد احساس امنیت و آرامش می‌باشد.

HigerChoob.com - فنگ شویی
HigerChoob.com – فنگ شویی

تاثیر استفاده درست از رنگ‌های مناسب در دکوراسیون

همه می‌دانیم که رنگ‌های محیط زندگی و به طور کلی رنگ‌ها چقدر روی روحیه و حال و هوای ما تاثیرگذار هستند. feng shui نیز به همین دلیل تاکید زیادی به استفاده مناسب از رنگ‌ها در دکوراسیون دارد. مکتب فنگ شویی معتقد است که استفاده از رنگ قرمز برای افراد خوش شانسی به همراه دارد و بهتر است در بخش ورودی خانه مورد استفاده قرار گیرد. رنگ‌های بنفش و زرد نیز از نظر فنگ شویی رنگ‌های خوش یمن و مبارکی هستند. برای ایجاد حس تازه بودن و طراوت نیز استفاده از رنگ سبز را توصیه کرده است. برای افزایش انرژی جهت انجام بهتر کارها نیز توصیه می‌کند که از رنگ‌های روشن در دکوراسیون بیشتر استفاده کنید.

HigerChoob.com - فنگ شویی
HigerChoob.com – فنگ شویی

تاثیر استفاده از خطوط و زوایای منحنی در دکوراسیون

در فنگ شویی توصیه شده است که از زوایا و خطوط تیز در دکوراسیون داخلی منازل استفاده نکنید. به جای زوایا و خطوط تیز بهتر است که خطوط و زوایای منحنی به کار ببرید. به اعتقاد فنگ شویی خطوط منحنی انرژی مثبت و حس خوبی در محیط زندگی شما به جریان می‌اندازند.

HigerChoob.com - فنگ شویی
HigerChoob.com – فنگ شویی

در این مقاله راجع به feng shui، کاربرد آن در دکوراسیون، تاثیر پرهیز از شلوغی و بی نظمی در دکوراسیون، تاثیر استفاده درست از رنگ‌های مناسب در دکوراسیون و تاثیر استفاده از خطوط و زوایای منحنی در دکوراسیون صحبت کردیم. همانطور که ذکر نمودیم مکتب فنگ شویی از کشور چین شروع شده و برای ایجاد حس مثبت بین محیط و انسان استفاده می‌شود. در واقع feng shui می‌گوید با به کار بردن و اجرای برخی از قوانین و توصیه‌ها در نحوه چیدمان دکوراسیون، می‌توان بین خود و محیط احساس خوشایندتری ایجاد کرد.امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
مدل اتاق خواب زیبا و اصولی
نوشتهٔ بعدی
طراحی اتاق خواب جذاب 2021