HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

رنگ دیوار منزل جدید

رنگ دیوار منزل جدید

HigerChoob.com - رنگ دیوار منزل جدید

یکی از ساده‌ترین روش‌های ایجاد یک تغییر اساسی در دکوراسیون داخلی، رنگ دیوار منزل است. با وجود تنوع زیاد رنگ‌ها، انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها کار بسیار سختی می‌باشد. انتخاب رنگ برای دیوار قسمت‌های مختلف خانه، دارای اصول خاصی است. رنگ دیوار منزل باید دارای کیفیت بوده و با تمام عناصر دیگر دکوراسیون هماهنگی داشته باشد.‌ اگر قصد دارید رنگ دیوارهای منزل خود را تغییر دهید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله راجع به دلیل اهمیت زیاد رنگ دیوار متزل، اصول انتخاب رنگ برای دیوار منزل و مناسب‌ترین رنگ‌ها برای دیوار منزل صحبت خواهیم کرد.

دلیل اهمیت زیاد رنگ دیوار منزل

نوع رنگ دیوار تاثیر قابل توجه‌ای در ظاهر تمام خانه‌ها می‌گذارد. البته فراموش نکنید که در وهله اول، سلیقه شخصی نسبت به تمام معیارهای انتخاب اولویت دارد. در وهله بعدی هماهنگ کردن رنگ دیوارهای آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب‌ها، راهروها و…با وسایل دیگر به زیباتر شدن منزل کمک زیادی خواهد کرد. قبل از خرید رنگ، باید راجع به رنگ‌های مختلف به خوبی تحقیق کنید. برای تصمیم‌گیری راحت‌تر، تعداد انتخاب‌ها نیز باید محدود شوند تا رنگ‌های مورد پسند سریع‌تر پیدا شود. در واقع سلیقه، اصول انتخاب رنگ مناسب و توجه به دیگر اجزای دکوراسیون سه موضوع مهم در انتخاب رنگ دیوار منزل می‌باشند.

اصول انتخاب رنگ

با توجه به رنگ وسایل و مبلمان، رنگی برای دیوارها انتخاب کنید که مناسب و هماهنگ باشد. رنگ‌های متنوع فضای زیبایی در دکوراسیون منزل به وجود می‌آورد. برای هماهنگ کردن رنگ دیوارها، یک رنگ را به طور جداگانه انتخاب کنید و در کنار رنگ اصلی هر قسمت از منزل، روی دیوارها در حجم‌های مختلف استفاده کنید. برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق‌ها، دیوارها را با رنگ‌های روشن رنگ آمیزی کنید‌. چنانچه رنگ انتخابی شما برای دیوار خیلی تیره یا خیلی روشن بود، بهتر است که بتونه‌کاری و آستری نیز از همان رنگ باشد. اگر تمایل دارید که دیوارهای منزل کوتاه به نظر بیایند تا فاصله سی سانتی متری به سقف را رنگ بزنید و آن سی سانتی متر را با نوارهای زینتی پوشش دهید و بقیه دیوار را به رنگ سقف درآورید. انتخاب رنگ تیره برای سقف نیز به کوتاه‌تر به نظر رسیدن دیوارها کمک می‌کند. اگر می‌خواهید دیوارها بلندتر به نظر بیایند، رنگ آمیزی را به طور یکنواخت تا سقف ادامه دهید. حاشیه‌های زینتی و لبه‌های برحسته سقف را نیز به رنگ دیوار درآورید. رنگ‌های روشن سقف خانه را بلندتر نشان می‌دهند.

مناسب‌ترین رنگ‌ها را برای دیوار بشناسید

رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ بین مردم است. این رنگ سرد را معمولا با رنگ‌های گرم مانند قرمز می‌توان ترکیب کرد تا فضای منزل خیلی بی‌روح نباشد. با زدن رنگ سفید به دیوار اتاق‌های کوچک و بدون پنجره و نور می‌توان اتاق را روشن‌تر و بزرگتر نشان داد.
از نظر طراحان داخلی، مناسب‌ترین رنگ برای دیوار‌های پذیرایی رنگ استخوانی و کرمی می‌باشد. این رنگ‌ها باعث بیشتر شدن نور و بزرگ دیده شدن فضای منزل می‌شوند و در کنار وسایل دیگر ترکیب بسیارجذاب و شیکی ایجاد می‌کنند.

یکی از بهترین رنگ‌ها برای دیوارهای اتاق مطالعه رنگ آبی روشن می باشد. این رنگ آرامبخش، تمرکز را بالا می‌برد و بهره‌وری مطالعه را نیز افزایش می‌دهد. رنگ آبی برای دیوارهای آشپزخانه نیز کاربرد دارد.

اگر به رنگ‌های خنثی علاقه دارید، رنگ طوسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این رنگ جزء محبوب‌ترین رنگ‌های دیوار منزل محسوب می‌شود‌. طوسی یک رنگ کلاسیک است که به فضای منزل جذابیت و گرما می‌بخشد و برای جذاب‌تر شدن آن از ترکیب رنگ سفید، صورتی یا نارنجی استفاده می‌کنند.

HigerChoob.com - رنگ دیوار منزل جدید
HigerChoob.com – رنگ دیوار منزل جدید

یکی دیگر از رنگ‌های محبوب و پرطرفدار برای رنگ دیوار منزل، رنگ فیلی روشن است. این رنگ را می‌توان با رنگ‌های سفید، کرمی یل بژ ترکیب کرد و رنگ جدیدی به وجود آورد.‌ در بسیاری از مواقع رنگ فیلی روشن به عنوان پس زمینه انتخاب می‌شود و روی آن طرح‌های زیبایی به وجود می‌آورند.

رنگ صورتی کمرنگ، جزء رنگ‌های خنثی و سرد است که در کنار رنگ‌های قرمز، طلایی و آبی جذابیت زیادی به فضای منزل و دیوارها می‌دهد. هر چه کمرنگ‌تر باشد بهتر می‌توان آن را با وسایل دیگر ست کرد.

در این مقاله شما را با انواع رنگ دیوار منزل آشنا کردیم. در انتخاب رنگ برای دیوار پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه به سلیقه خود، ابعاد و اندازه، نور و بلندی یا کوتاهی سقف توجه کنید. امیدواریم خواندن این مقاله در انتخاب رنگ مناسب به شما کمک کرده باشد.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
مدل کمد دیواری 2021
نوشتهٔ بعدی
مدل سرویس خواب