HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

راهنمای خرید تشک – چطور یک تشک مناسب بخریم ؟ (1)

راهنمای خرید تشک – چطور یک تشک مناسب بخریم ؟ (1)

چطور یک تشک مناسب بخریم ؟

قسمت اول

خرید تشک کار چندان پیچیده ای نیست ، به شرط آنکه بدانیم چطور یک تشک خوب برای خرید انتخاب کنیم !

اگر شما هم در این مدت فکرتون درگیر خرید یک تشک خوب و یک خواب آسوده بوده ، همراه تیم هیگرچوب باشید تا در این مقاله بهتون بگیم چه تشکی براتون مناسبه !

خب ، علاوه بر قیمت تشک ، میتوان مهمترین عوامل در انتخاب یک تشک را به 6 دسته زیر تقسیم کرد:

  • عمر تشک
  • نوع تشک
  • بودجه شما
  • استحکام و دوام
  • موقعیت خواب (!)
  • وزن بدن

1- چقدر از عمر تشک شما میگذرد؟

عمر تشکی که هم اکنون از آن استفاده میکنید ، نقش بسزایی در انتخاب و خرید یک تشک جدید دارد. براساس یک قانون کلی ، اگر بیش از 8 سال از عمر تشک شما میگذرد ، بد نیست به فکر نو کردن آن باشید. البته این قانون برای همه تشک ها صادق نیست و هستند معدود تشک هایی که بعد از گذشت 8 سال همچنان همان کیفیت ، استحکام و راحتی روزهای نخستین خود را دارند.بهترین راه قضاوت در این زمینه ، الگوی خواب شماست ؛ اگر بی قرار هستید ، با درد از خواب بیدار میشوید ، شب ها خوب نمی خوابید ، یا حتی فقط بعد از بیدار شدن سرحال نیستید و خستگی تان در نرفته است ، بهتر است به فکر تعویض تشک فعلی خود باشید !

higerchoob---راهنمای خرید تشک - عمر مفید تشک
higerchoob—راهنمای-خرید-تشک

2- چه نوع تشکی نیاز دارم ؟

اینکه هر شخصی به چه نوع تشکی احتیاج دارید تا خوابی آسوده و مفید داشته باشد ، کاملا بستگی به ویژگیهای خود شخص دارد.با توجه به گستردگی انواع تشک ، شاید انتخاب یک نوع ، سخت به نظر برسد ولی نیازی نیست نگران باشید چون ما تمام اطلاعاتی که لازم دارید را در اختیارتان میگذاریم ، درست همین جا و در همین مقاله 🙂

فوم حافظه دار یا Memory Faom :
این نوع از تشک ها بخاطر پشتیبانی عالی ، کاهش فشار و شکل دادن به بدن مطرح هستند. اسم فوم حافظه دار به نوعی بعنوان یک تشک گرم ، بد رفته است ؛ اما این در حالی است که در مدل های جدید این نوع تشک سیستم های خنک کننده ای به کار رفته است که آنها را حتی از تشک های عادی و سنتی نیز خنک تر میکند !
این نوع تشک با فوم حافظه دار مناسب کسانی است که هنگام خواب به دنبال پوشش ، فرم دهی به بدن و کاهش فشار هستند.

higerchoob.com - راهنمای خرید تشک - انواع فوم - حافظه دار
higerchoob.com-راهنمای خرید تشک – انواع فوم

لاتکس :
تشک های تولید شده از فوم لاتکس ، برای مشخصات خنک کنندگی خود مطرح هستند. همچنین این فوم علاوه بر خنک بودن ، برای واکنشگرایی عالی ، راحتی ، ارتجاعی بودن نیز شناخته شده است.
این نوع تشک با فوم لاتکس مناسب کسانی است که خنکی ، واکنشگرایی و قابلیت ارتجاعی بالایی را میپسندند ؛ بعلاوه برای کسانی که از خاصیت دربرگیرندگی و فرم دهی فوم حافظه دار لذت نمیبرند نیز این بهترین گزینه می باشد.

higerchoob.com-راهنمای خرید تشک - انواع فوم - لاتکس
higerchoob.com-راهنمای خرید تشک – انواع فوم

فنری:
یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین انواع تشک ، تشک های فنری هستند. تشک های فنری از یک ، یا حتی چند ، لایه فنر چرخشی ساخته شده اند که بصورت کلی راحتی و در بر گیرندگی خوبی را براهم میکنند. با تغییر سطح تکنولوژی ، لایه ، تعداد و نوع فنرهای بکار رفته در تشک ها نیز دستخوش تغییر میشود. قاعدتا هرچه تعداد فنرها بیشتر باشد ، راحتی تشک نیز بیشتر خواهد بود.
این نوع تشک مناسب کسانی است که تشک های سنتی را دوست دارند و از خاصیت ارتجاعی و خنک کنندگی آن لذت میبرند.

higerchoob.com---راهنمای-خرید تشک---انواع-فوم-فنری
higerchoob.com—راهنمای-خرید-تشک—انواع-فوم

هیبرید:
شاید شنیدن این واژه کمی عجیب به نظر برسد و بیشتر آن را در مورد خودروها شنیده باشید ؛ ولی تعجب نکنید ، تشک هیبریدی هم داریم 🙂
این نوع تشک ، از ترکیب فوم حافظه دار ، لاتکس ، فنر ، فوم های پولی اورتان ، و یا مواد دیگر ساخته میشود. این نوع از تشک ها برای به حداکثر رساندن نقاط محاسن و به حداقل رساندن معایب طراحی شده اند. بعنوان مثال یک تشک هیبریدی لاتکس + فوم حافظه دار ، قادر است قابلیت ارتجاعی عالی ، خنک کنندگی عالی و واکنشگرایی بسیار خوبی را بواسطه لاتکس موجود در آن ارائه کند و در کنار آنها به لطف استفاده از فوم حافظه دار ، کاهش فشار و پشتیبانی و دربرگیرندگی عالی ای نیز وجود دارد.
این نوع تشک مناسب کسانی است که بهترینِ بهترین ها را میخواهند 🙂 ارتجاع عالی ، پشتیبانی ، راحتی و خنکی مواردی هستند که هرکسی موقع خواب از آنها لذت میبرد.

higerchoob.com-راهنمای خرید تشک - انواع فوم - هیبریدی
higerchoob.com- انواع فوم- هیبریدی

 

تا اینجا دو مورد اصلی از موارد کلی در خرید یک تشک مناسب را بررسی کردیم و امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

قیمت و بودجه در خرید تشک یکی از عوامل بسیار مهم است که همراه 3 مورد دیگر ، در مقاله بعدی به آن خواهیم پرداخت ؛ پس همراه ما باشید.

ترجمه اختصاصی گروه هیگرچوب

نوشتهٔ بعدی
راهنمای خرید تشک – چطور یک تشک مناسب بخریم ؟ (2)