HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

راهنمای خرید تشک – چطور یک تشک مناسب بخریم ؟ (2)

راهنمای خرید تشک – چطور یک تشک مناسب بخریم ؟ (2)

HigerChoob.com---راهنمای-خرید-تشک-قسمت-دوم

راهنمای خرید تشک مناسب

قسمت دوم

اگر راهنمای خرید تشک قسمت اول را نخوانده اید ، میتوانید از اینجا بخوانید.

همانطور که در بخش قبلی از این مقاله اشاره کردیم ، خرید یک تشک خوب به عوامل مختلفی بستگی دارد که دو مورد از آن ها را بررسی کردیم. در این مقاله قصد بررسی چهار مورد دیگر را داریم که یکی از این موارد ، بودجه مد نظر شما ، می باشد ؛ همراه هیگرچوب باشید…

3- بودجه شما چقدر است ؟

بسیار منطقی و قابل درک است که بودجه هر شخص با دیگری متفاوت باشد و بسته به هزینه ای که میتواند بکند ، تشک خود را انتخاب کند. شاید تا همین چند سال پیش تنها گزینه ای که برای خرید تشک پیش روی شما بود ، مراجعه به یک مغازه و خرید یک تشک بود. که البته در موارد بسیاری منجر به هزینه بسیار زیاد برای یک تشک معمولی میشد ! هیگرچوب سعی میکند تا از تکرار این اتفاق ناخوشایند جلوگیری کند و با این نوع راهنمای خرید تشک همراه شما باشد تا بهترین انتخاب را داشته باشید.
این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه بیشترین هزینه برای تشک ، بهترین انتخاب را برایتان به ارمغان نمی آورد چرا که قیمت تک فروشی تشک در برخی فروشگاه ها ( فقط برخی ! ) همراه با سودی بین 300 تا 1000 درصد است ! پس بهترین کار برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه و بودجه مد نظرتان ، انتخاب یک فروشگاه مناسب جهت خرید تشک میباشد.

پس این 4 نکته را فراموش نکنید :

  1.  همیشه هزینه زیاد مساوی کیفیت بالا نیست ! مخصوصا اگر حضوری به یک مغازه مراجعه کرده باشید و شناخت چندانی از آنجا نداشته باشید.
  2. با بودجه 1000 دلاری میتوانید یک انتخاب بسیار عالی داشته باشید ؛ هرچند اگر توان مالی بالایی دارید میتوانید به گزینه های حرفه ای تر که بعضا تا 1500 دلار قیمت دارند هم فکر کنید. با این کار دستتان برای انتخاب باز تر است و البته کیفیت بهتری هم نسیبتان خواهد شد. ( تبدیل نرخ دلار به تومان در هر زمان میتواند معیار دقیق تری به شما بدهد )
  3. لطفا از تشک های خیلی ارزان دوری کنید ! تشک هایی که زیر 500 دلار برای آن ها هزینه میکنید ، به همان اندازه کارایی خواهند داشت و قطعا نسبت به تشک های دیگر از کیفیت پایین تری برخوردارند.
  4. برای کیفیت هزینه کنید و اسم و رسم و برند تشک ! به یاد داشته باشید یک تشک ایده آل باید بین 8 تا 10 سال کارایی مناسبی داشته باشد پس میتوانید از تجربه دیگران نیز استفاده کنید. هزینه کردن هزار دلار برای 10 سال ، معادل 0.27 دلار به ازای هر روز است ، پس اگر انتخاب درستی داشته باشید قطعا ارزشش را دارد.

دلیل استفاده از واحد دلار برای این بخش ، قابل استناد بودن مقاله در هر زمان است که میتواند بدون وابستگی به نوسانات بازار ، یک راهنمای خرید تشک معتبر و قابل استناد در کنار شما باشد

 

4- چه میزان از استحکام برای شما مناسب است ؟

منظور از استحکام در اینجا ، نرمی و سفتی تشک میباشد. بیشترین سوالی که از سمت کاربران و مشتریان هیگرچوب مطرح میشود این است ” این تشک چقدر نرم است ؟ ” که البته یکی از سخت ترین سوال ها برای جواب دادن هم هست ! میزان نرمی یک تشک کاملا بستگی به تعریف شخص از ” نرمی ” دارد ؛ نرم ، معمولی و سفت کاملا نسبی است و به خود شخص بستگی دارد. بعلاوه اینکه شخص چطور این ها را احساس میکند و با کدام راحت تر است ، عوامل دیگری مثل وزن ، تیپ بدنی ، سایز بدنی و این قبیل مسائل هم در این انتخاب نقش بسیار مهمی دارند.
بسیاری از مشتریان ما نرمی را با خاصیت پشتیبانی تشک اشتباه میگیرند ؛ پشتیبانی به این معنی است که تشک میتواند بصورت اصولی ستون فقرات شما را به نحوی تنظیم کند که هیچگونه نقطه فشاری ایجاد نشود. اگر تشک غیر اصولی باشد و نتواند پشتیبانی خوبی از ستون فقرات شما داشته باشد ، بیدار شدن شما همراه با درد و حس ناخوشایند خواهد بود. اما نرمی را میتوان اینطور تفسیر کرد که یک تشک به خودی خود ، چقدر راحت است ، حال میخواهد واقعا نرم باشد یا جنس و ساختاری سفت و سخت داشته باشد.

 

HigerChoob.com - راهنمای خرید تشک - قسمت دوم
HigerChoob.com – راهنمای خرید تشک – قسمت دوم

5- موقعیت بدنی شما در خواب چطور است ؟

شما چطور میخوابید ؟ به پهلو ، پشت ، شکم یا ترکیبی از همه اینها ؟ هر شخصی نحوه خاص خواب خودش را دارد و مشکل بزرگ اینجاست که اکثر مردم دنبال تشکی نیستند که مخصوص نحوه خوابشان باشد ! اگر به پهلو میخوابید تشکی با نرمی متوسط مناسب شماست. اگر مقدار نرمی عددی از 0 تا 10 باشد ، این میزان نرمی بین 3 تا 6 میباشد. یک تشک با نرمی و همچنین پشتیبانی مناسب ، نقاط فشار را از روی کمر و گردن شما حذف برمیدارد. اگر به پشت میخوابید ، نرمی و پشتیبانی هردو به یک میزان برای شما مهم خواهد بود و باید تشکی انتخاب کنید که نرمی آن بین 4 تا 7 باشد. تشکی که نرم تر از این مقدار باشد نقاط فشار ایجاد میکند و منجر به درد های اسکلتال میشود. اگر روی شکم میخوابید مهمترین و حیاتی ترین فاکتور برای شما در انتخاب ، پشتیبانی بسیار دقیق میباشد. چرا که باید تشک انتخابی شما پشتیبانی کامل و یکسانی از تمام بدن شما داشته باشد. اگر این پشتیبانی در مرکز تشک و بدن کامل نباشد ، شما با یک انحنا مواجه خواهید شد که قطعا برای کمر شما ضرر خواهد داشت و آسیب زننده خواهد بود. میزان نرمی تشک در این افراد باید مقداری بین 5 تا 8 باشد.

6- وزن شما چقدر است ؟

شاید شما هم از آن دسته کسانی باشید که اصلا اهمیتی به وزنتان نمیدهید یا حتی اعتقاد داشته باشید که اعتبار مرد به شکمش است ! اما این مساله در انتخاب تشک یک مورد بسیار مهم است. تمام خواص تشک از قبیل پشتیبانی ، خنک کنندگی ، دربرگیرندگی و همه و همه ، ارتباط مستقیمی با وزن شما دارد. بنابر وزن و تیپ بدنی شما ، ممکن است انواع مختلفی از تشک مناسبتان باشد. شاید نتوان یک فرمول کاملا درست یا به نوعی بهترین تشک برای همه را مطرح کرد ، اما از کنار هم قرار دادن فاکتور های مختلف میتوان انتخابی مناسب داشت. اگر وزن شما کمتر از 70 کیلوگرم است ، یک تشک با نرمی 0.5تا 1 میتواند انتخاب مناسبی باشد. اگر وزنتان بین 70 تا 100 کیلوگرم است ، کار سختی برای انتخاب تشک ندارید زیرا اکثر تشک هایی که در بازار هستند برای وزن شما طراحی شده اند و برایتان مناسب اند. اگر وزنتان بیشتر از 100 کیلوگرم است ، پیشنهاد میکنیم حداقل میزان نرمی که انتخاب میکنید 4 باشد تا از ایجاد نقاط فشار و پس از آن احساس درد پیشگیری کنید.

پس اگر بخواهیم تمام مطالب ذکر شده در این دو مقاله را خلاصه کنیم ، بصورت زیر خواهد بود:

  •  آیا زمان تعویض تشکتان فرا رسیده است ؟ عمر مفید تشک ها بین 8 تا 10 سال است.
  • چه نوع تشکی برایتان مفید است ؟ انواع فوم ها و تشک ها کارایی خاص خودشان را دارند.
  • بودجه شما چقدر است ؟ بودجه بین 1000 تا 1500 دلار میتواند تشک ایده آل برای انتخاب پیش رویتان قرار دهد.
  • چه میزان از نرمی برایتان مناسب است ؟ بیشترین مردم نرمی بین 5 تا 7 را ترجیح میدهند ، هرچند این میزان کاملا بستگی به شما دارد.
  • نحوه خوابیدن شما چطور است ؟ خوابیدن به پهلو ، پشت یا شکم تشک مخصوص خود را دارند در انتخاب آنها دقت کنید.
  • وزن و تیپ بدنی شما چطور است ؟ پشتیبانی و دربرگیرندگی یک تشک ارتباط مستقیمی با وزن و تیپ بدنی هر شخص دارد.

امیدواریم از مطالبی که خواندید استفاده لازم را برده باشید. اگر فکر میکنید این مطلب مفید بوده است ، میتوانید با استفاده از دکمه های اختصاصی اشتراک گذاری در واتس اپ و تلگرام در انتهای مطلب آن را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید.

ترجمه اختصاصی گروه هیگرچوب

نوشتهٔ پیشین
راهنمای خرید تشک – چطور یک تشک مناسب بخریم ؟ (1)
نوشتهٔ بعدی
تشک خوب چی بخرم ؟بهترین تشک

1 دیدگاه.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.