HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

آنچه از دکوراسیون داخلی مدرن باید بدانید

آنچه از دکوراسیون داخلی مدرن باید بدانید

مجله هیگر - دکوراسیون داخلی مدرن

مهم ترین نکاتی که به شما برای اجرای دکوراسیون داخلی مدرن کمک می کند

از قدیم الایام دکوراسیون یک منزل از مهم ترین بخش های آن خانه محسوب می شده است؛ اگر شما به تاریخ و نحوه ی زندگی افراد، از گذشته تا به حال نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که طراحی و تزئین خانه ها همیشه وجود داشته از ساده ترین وسایل گرفته تا دکوراسیون مجلل!! و حتی این روش زندگی منحصر به گروه خاصی از افراد ثروت مند نبوده بلکه تمامیِ قشرهای جامعه با وسایل مورد پسند خود خانه ی خود را تزئین می کردند. امروزه دکوراسیون داخلی مدرن یکی از شکیل ترین و جذاب ترین، نوع طراحی برای خانه ها محسوب می شود. این نوع دکوراسیون در عین سادگی، زیبایی خاصی به فضای خانه می بخشد، در یک کلام می توان گفت سبک مدرن یکی از منحصر به فرد ترین انواع دکوراسیون منزل است که فضای خانه ی شما را چشم نواز می کند.

مجله هیگر - دکوراسیون داخلی مدرن مجله هیگر – دکوراسیون داخلی مدرن

همانطوری که می دانید سبک طراحی و چیدمان یک خانه می تواند بر روحیه و انگیزه افراد ساکن در آن نیز موثر باشد و جالب است بدانید دکوراسیون داخلی مدرن یکی از بهترین نوع چیدمان خانه از نظر روحیه بخشی به افراد است زیرا روح یک خانه را تازه کرده و انرژی مثبت زیادی را در سراسر آن پخش می کند.

سبک و سیاق دکوراسیون داخلی مدرن:

اگر به فکر آن هستید که خانه ی خود را به سبک مدرن تزئین کنید بهترین راهکار مشاوره با یک طراح دکوراسیون داخلی است اما اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید نکاتی که در ادامه مقاله گفته می شود می تواند به شما کمک کند.

اولین نکته ای که باید به خاطر بسپرید این است که در این نوعِ چیدمان مهم ترین عنصر سادگی است، پس از شلوغی در فضای خانه پرهیز کنید و هیچگاه از وسایل تزئینی شلوغ برای دکوراسیون خانه ی خود استفاده نکنید. مدرن بودن به معنای ایجاد یک فضای پرآرامش در عین زیبایی است و شلوغی و هرج مرج این قانون را زیرپا می گذارد.

مجله هیگر - دکوراسیون داخلی مدرن مجله هیگر – دکوراسیون داخلی مدرن

مبل های ساده بهترین انتخاب برای ایجاد فضایی ساده و دلنشین هستند، امروزه انواع مختلف مبل ها با طرح ها و رنگ های متفاوت در بازار وجود دارند که می توانید خریداری بکنید تنها کافی است که قانون اول یعنی سادگی را مانند انتخاب سایر وسایل رعایت کنید و از خرید طرح های سبک قدیمی و سلطنتی نیز دوری کنید.

در این سبک از چیدمان، استفاده کردن از رنگ های خیلی پررنگ، یا کاغذ دیواری های با طرح های شلوغ و بزرگ نیز جایی ندارد؛ اگر می خواهید خانه ی خود را به سبک مدرن تزئین کنید از رنگ های خنثی مثل سفید و خاکستری استفاده کنید و به تناسب هر فضایی ( آشپزخانه، اتاق ها، کتابخانه و…) رنگ ها را پررنگ تر یا کم رنگ تر در نظر بگیرید.

مجله هیگر - دکوراسیون داخلی مدرن مجله هیگر – دکوراسیون داخلی مدرن

قاب ها و نقاشی های ساده و معناگرا از دیگر اجزاء دکوراسیون داخلی مدرن محسوب می شوند، توجه کنید که اجرای رنگ ها نیز در این نوع وسایل تزئینی بسیار مهم است، همچنین سایزشان نیز باید بزرگتر از حالت معمولی باشد.

سخن پایانی:
اگر بخواهیم در یک سخن کوتاه قوانین ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن را برای خوانندگان عزیز این مطلب شرح دهیم باید بگوییم استفاده از کاربردی ترین وسایل به دور از هرگونه تشریفات و شلوغی را نوعی طراحی مدرن می توان قلمداد کرد.
به خاطر داشته سبک های مینیمال جزوی از این نوع دکوراسیون به حساب می آید و هدف از این نوع طراحی ها دوری از تجملات و ایجاد فضایی روح انگیز است.
به طور قطع این که بتوانید با ساده ترین وسایل خانه ی زیبایی برای خود بسازید یعنی توانسته اید فضایی جذاب را برای خانواده ی خود ایجاد کنید.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
تشک خوب، ویژگی ها و نکات طلایی خرید
نوشتهٔ بعدی
بهترین دیوار خانه برای کاغذ دیواری کدام است؟