HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

خلاقانه ترین تزیین اتاق کودک با کاغذ رنگی 1403

خلاقانه ترین تزیین اتاق کودک با کاغذ رنگی 1403

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک

ایده های جذاب تزیین اتاق کودک با کاغذ رنگی

دنبال ایده های جذاب برای تزیین اتاق کودک خود هستید؟ می‌دانید برای تزیین اتاق کودک از چه المان هایی باید استفاده کنید؟ تزیین اتاق کودک همیشه برای والدین یک چالش است؛ ازطرفی داشتن یک اتاق با تزئینات جذاب، شاد و متنوع می‌تواند به شدت بر روحیه و انرژی کودک تاثیر مثبتی داشته باشد.

ازطرفی بسیاری از والدین علاقه‌دارند که با همکاری و خلاقیت خود بخشی از تزئینات اتاق کودک را انجام دهند که این کار تعامل و صمیمت اعضای خانواده را افزایش و حتی فرصت مشارکت کودک را نیز گاها ایجاد می‌کند.

کاغذ رنگی یکی از بهترین گزینه‌هایی است که به کمک آن می‌توانید در ایده‌های متفاوت، اتاق کودک را تزیین کنید؛ در ادامه به تعدادی از بهترین ایده‌های تزیین اتاق کودک با کاغذ رنگی اشاره خواهیم کرد.

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

ساخت آویز و ریسه

اکثر ما با آویزها و ریسه‌های کاغذی که در کودکی بیشتر برای تزیین کلاس و مدرسه از آن استفاده می‌کردیم خاطره داریم؛ شما می‌توانید به کمک کاغذ رنگی و لوازم دیگر مانند نخ، چسب کاغذ، حلقه پلاستیکی و… آویزها و ریسه‌های زیبایی برای تززین اتاق کودک خود درست کنید.

آویز و ریسه‌های طرح قلب، ستاره، پروانه، حیوانات و… با کاغذ رنگی‌های شاد یکی از بهترین گزینه‌ها برای تزیین اتاق کودک هستند.

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

تابلو

شما می‌توانید برای تزیین اتاق کودک ابتدا با کمک مقوا، چوب، پلاستیک و… یک تابلو و قاب درست کنید؛ سپس با کمک کاغذ رنگی‌های مختلف، گل‌های برجسته، پروانه، بادکنک و… را شکل یا برش داده و روی تابلو بچسبانید.

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

گلدان

ساخت گل‌های مصنوعی با کاغذ رنگی بسیار راحت است و به راحتی می‌توانید با تکنیک‌های ساده یک دسته گل با گل‌هایی رنگی شاد را به کمک کاغذ رنگی درست کرده و آن را به عنوان یک تزیین داخل گلدان و در اتاق کودک خود قرار دهید.

طراحی دیوار

یکی دیگر از ایده‌های جذاب با کاغذ رنگی، طراحی دیوار است؛ به این منظور شما می‌توانید تصاویر خلاقانه، عروسکی، شخصیت‌های کارتونی، طبیعت، حیوانات و… را با کمک کاغذ رنگی برش زده و روی دیوار بچسبانید.این ایده می‌تواند جنبه آموزشی نیز داشته باشد؛

برای مثال برش اعداد با کاغذ رنگی و چسباندن آن به دیوار؛ همچنین می‌توانید عکس قاره‌ها و اقیانوس‌ها را برش زده و طبق نقشه جهان روی دیوار اتاق کودک بچسبانید.تصاویر شما می‌تواند برجسته نیز باشند؛ برای مثال به کمک کاغذرنگی عکس تنه و شاخه‌های درخت را برش زده و به دیوار بچسبانید؛ سپس گل‌ها و شکوفه‌های برجسته‌ای با کاغذ رنگی درست کنید و شاخه‌ها را با آن بپوشانید.

اوریگامی

شما می‌توانید اوریگامی حیوانات، اشیاء، گل‌ها و… را آموزش ببینید و سپس به کمک کاغذ رنگی این اوریگامی‌ها با رنگ‌های مختلف درست کرده و در ویترین اتاق کودک خود به عنوان تزئینات قرار دهید.

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

طراحی سه بعدی

در یک ایده خلاقانه دیگر می‌توانید به کمک کاغذ دیواری، روی دیوار کودک طراحی‌های سه بعدی جذاب را به سادگی اجرا کنید؛ برای مثال یک سبد حصیری قدیمی را از وسط برش دهید و نصف آن را به کمک چسب به دیوار بچسبانید.

سپس با کمک کاغذ رنگی یک دسته بادکنک رنگی را برش دهید و بالاتر از سبد روی دیوار بچسبانید؛ چسب نواری رنگی را به شکلی به دیوار به بچسبانید که مانند طناب بالن، بادکنک‌ها را به سبد وصل کند.داخل سبد نیمه می‌توانید چند عروسک قرار دهید؛ اکنون بالن سه بعدی شما با عروسک‌های داخل آن به کمک بادکنک‌های رنگی از دیوار اتاق آویزان هستند…

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

لوستر و آباژور

با کمی ذوق و استعداد می‌توانید با کمک لامپ و تجهیزات ساده و با کاغذرنگی برای لامپ اتاق کودک لوسترهای فانتزی جذاب یا آباژور کودکانه طراحی کنید.

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

نور مخفی

یکی دیگر از بهترین ایده‌ها برای تزیین اتاق کودک با کاغذ رنگی، نور مخفی است؛ به این منظور می‌توانید به کمک کارتون، مقوا و… ابتدا ماکت یک طرح (مثلا طرح ابر، ماه، ستاره و…) را برش بزنید.

سپس سطح کار را به شکل دلخواه برا کاغذ رنگی و وسایل مانند اکلیل، ماژیک و… طراحی کنید؛ سپس می‌توانید کناره‌های کار را به کمک ریسه یا نوارهای ال‌ای‌دی به شکل نورمخفی درست کنید و آن را روی میز قرار داده یا به سقف و دیوار بچسبانید.

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

داستان تصویری

به عنوان یکی از جذاب‌ترین تزئیناتی که به کمک کاغذ رنگی می‌توانید در اتاق خواب کودک خود اجرا کنید می‌توان به داستان‌های تصویری دنباله‌دار اشاره کرد.

به این منظور ابتدا باید یک داستان تصویری مناسب کودکان و قابل اجرا را انتخاب کنید؛ سپس پلان‌ها و تصاویر مختلف داستان را به کمک کاغذ رنگی برش دهید.

اکنون می‌توانید یک نقطه از دیوار را برای شروع داستان انتخاب کرده و تصاویر مربوط به آن را روی دیوار بچسبانید؛ به همین شکل تا پایان داستان می‌توانید در امتداد دیوار تصاویر را بچسبانید.

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

مزایا و معایب تزئین اتاق کودک با کاغذ رنگی

استفاده از کاغذ رنگی دارای مزایای بسیاری ازجمله موارد زیر است:

  • فرصت تعامل و همکاری بین والدین و اعضای خانواده
  • داشتن حداقل هزینه ممکن و اقتصادی بودن
  • امکان اجرای چندین ایده در فضای اتاق به کمک کاغذ رنگی
  • ایمنی و داشتن کمترین خطر در ارتباط با کودک
  • پتانسیل و انعطاف بسیار بلای کاغذ رنگی برای اجرای ایده‌های جدید و خلاقانه
  • عدم نیاز به ابزار و تجهیزات خاص برای درست کردن تزئینات به کمک کاغذ رنگی
  • در دسترس بود کاغذ رنگی و راحتی تهیه آن
  • عدم ایجاد خسارت مالی قابل توجه حتی در صورت خراب شدن تزئینات توسط کودک
  • امکان استفاده از اشیاء، وسایل، متریال و لوازم مختلف دیگر به شکل مکمل با کاغذ رنگی و…

جدا از مزایای بسیار، تزئین اتاق‌ کودک با کاغذ رنگی اندک معایبی نیز دارد؛ برای مثال مقاومت و دوام تزئینات درست شده از کاغذ رنگی بسیار پایین است.

همچنین نگهداری و تمیز کردن این تزئینات بسیار سخت و گاهی غیرممکن است؛ ازطرفی کودک به راحتی می‌تواند تزئینات اتاق خود را خراب کند ! 🙂

Higerchoob.com - تزیین اتاق کودک
Higerchoob.com – تزیین اتاق کودک

جمع بندی

اگر به هر دلیلی ازجمله عدم دسترسی، نداشتن بودجه و… نمی‌توانید اتاق کودک را با لوازم دیگری تزئین کنید و یا دوست دارین که تزئین اتاق حاصل خلاقیت و ذوق خود شما باشد قطعا استفاده از کاغذدیواری یکی از بهترین انتخاب‌ها است.کار با کاغذ دیواری و یادگیری کاردستی‌هایی که با آن می‌توان درست کرد در اغلب موارد بسیار راحت است و حتی باتوجه به اقتصادی بودن این کالا شما می‌توانید چندین بار تمرین کنید تا بهترین اجرا را داشته باشید.

در اینستاگرام هیگر همراه ما باشید
نوشتهٔ پیشین
چگونه سرویس خواب را رنگ کنیم؟ بهترین روش تغییر رنگ سرویس خواب