HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

تزئین اتاق کودک به روز و زیبا

تزئین اتاق کودک به روز و زیبا

HigerChoob.com - تزئین اتاق کودک

تزئین اتاق کودک یکی از موضاعات مهمی است که والدین اهمیت زیادی برای آن قائل هستند. کودک بیشترین وقت خود را در اتاقش سپری می‌کند، بنابراین نحوه چیدمان، رنگ و وسایل به کار رفته در اتاق خواب بر روی خلقیات، روحیه و خواب او تاثیرگذار است. شما به عنوان والدین کودک برای تزئین اتاق فرزند دلبند خود چقدر زمان و سرمایه هزینه می‌کنید؟ به نظر شما چه فاکتورهایی در دیزاین اتاق خواب مهم است؟ آیا نظر کودک خود را برای دکوراسیون و رنگ اتاق خوابش می‌پرسید؟ در این مقاله قصد داریم درباره نکات مهم در تزئین اتاق کودک، تاثیر رنگ در تزئین اتاق کودک، تزئین اتاق دخترانه و پسرانه صحبت کنیم لطفا تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

تزئین اتاق کودک و نکات مهم

اولین نکته مهم در تزئین اتاق کودک آشنایی با قوانین و قواعد دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودکان است. پدر و مادر برای آرامش و آسایش فرزندان خود انرژی صرف کنند و وقت کافی بگذارند. این تلاش‌ها با شکل گیری شخصیت کودک در مسیر مثبت به ثمر می‌رسد. هر چه محیط زندگی کودک دارای انرژی مثبت، سالم و آرام باشد، به همان نسبت شخصیتی آرام، باهوش و خلاق خواهد داشت. اگر کودکتان به سنی رسیده که راجع به ظاهر اتاق خود نظر بدهد، حتما از اون نظرش را جویا شوید و بپرسید که چه وسایلی را دوست دارد و مایل است که نحوه چیدن وسایل چگونه باشد. البته این را هم در نظر داشته باشید که طراحی اتاق کودک باید بصورتی باشد که با دکوراسیون کلی خانه هماهنگی داشته باشد. برقراری نظم در اتاق کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا فرزند شما باید از همان دوران کودکی منظم بودن را بیاموزد.

HigerChoob.com - تزئین اتاق کودک
HigerChoob.com – تزئین اتاق کودک

تاثیر رنگ در دکوراسیون اتاق کودک

رنگی که برای اتاق خواب کودک انتخاب می‌کنید، تاثیر مستقیمی بر روی روحیه او دارد‌. بعضی از کودکان دارای شیطنت و جنب و جوش زیادی هستند. والدینی که با روانشناسی رنگ آشنا هستند باید بدانند که برای این کودک باید از رنگ های سرد و آرام مانند آبی در اتاقش استفاده کنند.‌ این رنگ‌ها از میزان تحرک کودک کم می‌کند و باعث خواب آرام می‌شود. اگر احساس می‌کنید کودک منزوی، گوشه‌گیر و آرام است، باید از رنگ‌های پرانرژی و گرم مثل نارنجی، قرمز و بنفش برای تزئین اتاقش استفاده نمایید. کودک با دیدن این رنگ‌ها پر تحرک‌تر و با انرژی‌تر خواهد شد.

HigerChoob.com - تزئین اتاق کودک

دکور اتاق کودک دخترانه

برای تزئین اتاق دخترانه حتما باید در انتخاب رنگ‌ها و طرح‌ها نهایت دقت را داشته باشید. دخترها دارای روحیه بسیار حساسی هستند و فضای اتاق خواب آن‌ها در اخلاق و روحیات آن‌ها بسیار موثر است. دخترها بیشتر به رنگ‌های روشن و ملیح مانند صورتی علاقه بیشتری دارند. استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های دخترانه، پرده مناسب، بالش، سرویس خواب با رنگ‌های روشن جذابیت زیادی به فضای اتاق دخترها می‌دهد. توجه به موضوع سن را نباید فراموش کنید. مطمئنا تزئین اتاق کودک برای دختر بچه هفت ساله با یک نوزاد دختر متفاوت خواهد بود. چیدن عروسک‌های دخترانه و اسباب‌بازی‌ در قفسه‌های کمد کودک به زیباتر شدن اتاق او کمک می‌کند. آویزان کردن تابلوهایی حاوی تصویر شخصیت کارتنی محبوب کودک درزیباتر شدن تزئین اتاق موثر است.

دکور اتاق کودک پسرانه

وسایل و سرویس خواب استفاده شده در اتاق کودک پسرانه باید دارای رنگ و طرحی متناسب با جنسیت و سن او باشد. استفاده از وسایل ورزشی، کاغذ دیواری با طرح‌های پسرانه، پرده مناسب، سرویس خواب پسرانه و رنگ‌های خنثی باعث ایجاد یک تزئین زیبا و دلخواه برای فرزند پسر شما خواهد شد. روی دیوارها می‌توانید از قاب عکس‌های فانتزی یا تصاویر شخصیت‌های محبوب کارتنی استفاده کنید. چیدن اسباب بازی و عروسک‌های پسرانه در دکوراسیون اتاق خواب کودک نیز می‌تواند زیبایی اتاق کودک را بیشتر کند. آباژور پسرانه و همچنین لوستر مخصوص اتاق کودک در زیباشدن اتاق فرزند شما موثر است.

HigerChoob.com - تزئین اتاق کودک

در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی را که در زیباتر شدن اتاق کودک موثر است، با هم بررسی کنیم. پیش تر در مجله هیگرچوب درباره  کاغذ دیواری اتاق کودک ، دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ، دکوراسیون اتاق خواب پسرانه صحبت کرده ایم و مقاله امروز نیز نکاتی در همین راستا را شامل میشد. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که کودک باید در اتاق خود احساس امنیت و آرامش داشته باشد. استفاده از رنگ و چیدمان مناسب سن و جنسیت کودک، مهم‌ترین فاکتور در بهترین ئکوراسیون برای اتاق خواب کودک است. امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
دکوراسیون آشپزخانه تان را متحول کنید
نوشتهٔ بعدی
مدل کمد دیواری 2021