HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

تزئین اتاق خواب جذاب و زیبا

تزئین اتاق خواب جذاب و زیبا

HigerChoob.com - تزئین اتاق خواب به سبک هیگرچوب

یکی از بخش‌های مهم در تمام منازل، اتاق خواب‌ها هستند. انسان یک سوم از زندگی خود را در اتاق خواب سپری می‌کند. این مکان برای خواب و استراحت طراحی شده است. چیدمان و تزئین اتاق خواب تاثیر بسیار زیادی در کیفیت خواب و خلق و خوی افراد دارد. در این مقاله قصد داریم درباره پارامترهایی که برای تزئین اتاق خواب لازم دارید، صحبت کنیم. این پارامترها شامل سرویس خواب، پرده، کاغذ دیواری، کمد دیواری، رنگ و نورپردازی می‌باشند‌.

نقش سرویس خواب در تزئین اتاق خواب

مدل و رنگ سرویس‌ خواب یکی از گزینه‌های مهم در زیبایی فضای اتاق خواب است‌. سبک سرویس خواب باید با وسایل دیگر دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر چیدمان پذیرایی و آشپزخانه شما به سبک مدرن است، سرویس خواب نیز بهتر است با همین سبک خریداری شود. رنگ سرویس خواب نیز با وسایل دیگر و رنگ دیوار متناسب باشد‌.

HigerChoob.com - تزئین اتاق خواب به سبک هیگرچوب
HigerChoob.com – تزئین اتاق خواب به سبک هیگرچوب

 تزئین اتاق خواب با پرده های زیبا

در هنگام خرید پرده به اندازه پنجره توجه کنید. رنگ پرده باید با چیدمان کلی اتاق خواب هم خوانی داشته باشد. البته انتخاب طرح و نقش پرده به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اما به طور کلی پوشاندن پنجره‌ اتاق خواب با یک پرده مناسب تاثیر بسیار زیادی در زیبایی اتاق خواب دارد. به تصویر بالا دقت کنید ، ببینید چطور پرده ها فضای اتاق را کاملا تحت تاثیر قرار داده اند!

تاثیر کاغذ دیواری بر زیبایی اتاق

با توجه به تنوع زیاد در جنس و رنگ کاغذ دیواری‌های موجود در بازار، ممکن است انتخاب کاغذ دیواری کمی سردرگم شوید. پوشاندن یکی از دیوارهای اتاق خواب تاثیر چشم‌گیری در زیباتر شدن فضای اتاق خواب دارد. این روزها کاغذ دیواری در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است. اگر اتاق خواب شما کوچک است، از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ روشن استفاده کنید.

کمد دیواری در اتاق خواب مهم است!

با به کار بردن کمد دیواری در اتاق خواب می‌توانید نظم بیشتری در این بخش از منزل خود ایجاد کنید. از کمد دیواری برای قرار دادن وسایل و لباس‌ها استفاده می‌شود. کمد دیواری‌ها در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف ساخته می‌شوند‌. در انتخاب رنگ کمد دیواری دقت کنید. رنگ این وسیله باید با وسایل دیگری که در دکوراسیون اتاق خواب و قسمت‌های دیگر خانه استفاده شده، تناسب داشته باشد‌. سایز کمد دیواری نیز باید با توجه به متراژ اتاق خواب تعیین شود‌.

HigerChoob.com - تزئین اتاق خواب به سبک هیگرچوب
HigerChoob.com – تزئین اتاق خواب به سبک هیگرچوب

نورپردازی اتاق کار حساسی است

نورپردازی یکی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار در زیباتر شدن دیزاین اتاق است. نورپردازی باید طوری باشد که باعث اذیت شدن چشم‌ها نشود. نور خیلی زیاد در ترشح هورمون ملاتونین به عنوان هورمون خواب اختلال ایجاد می‌کند. نور پردازی به وسایل دیگر اتاق خواب نیز جلوه زیبایی می‌بخشد.

نقش رنگ دیوار در زیبایی اتاق خواب

رنگ دیوارهای اتاق خواب باید با تم کلی و رنگ سایر بخش‌های خانه هماهنگ باشد. در اتاق خواب‌های کوچک باید از رنگ‌های روشن برای بزرگ دیده شدن اتاق استفاده کنید. در اتاق خواب‌های بزرگ نیز بهتر است از ترکیب رنگ‌های تیره و روشن استفاده کنید. تناسب رنگ دیوار و وسایل دیگر در اتاق خواب تاثیر زیادی در بهتر شدن دیزاین کلی اتاق شما دارد.

HigerChoob.com - تزئین اتاق خواب به سبک هیگرچوب
HigerChoob.com – تزئین اتاق خواب به سبک هیگرچوب

نکات مهم در چیدمان اتاق خواب

در چیدمان وسایل اتاق خواب اول مکان مناسب را برای قرار دادن وسایل بزرگ مانند تخت خواب انتخاب کنید. پیدا کردن جای مناسب برای تخت خواب کار شما را برای چیدن وسایل دیگر راحت می‌کند‌‌. از قرار دادن تخت در کنج اتاق خواب‌های کوچک خودداری کنید‌. سادگی و خلوت بودن اتاق خواب در ایجاد یک فضای آرامش‌بخش موثر است. از انتخاب فرش مناسب و تزئین کردن دیوار بالای تخت، به کاربردن قاب عکس‌هایی با ابعاد مختلف و استفاده از گلدان‌های کوچک غافل نشوید. اگر اتاق خواب را برای کودک خود آماده می‌کنید، حتما در انتخاب هایتان جنسیت فرزند خود را در نظر بگیرید.

در این مقاله توضیح دادیم که استفاده از سرویس خواب، رنگ دیوارها، کاغذ دیواری، نورپردازی، پرده مناسب و کمد دیواری تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چیدمان و تزئین اتاق خواب دارد. امیدواریم از مطالب ارائه شده در این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

در اینستاگرام همراه ما باشید …

نوشتهٔ پیشین
کاغذ دیواری پذیرایی 2021
نوشتهٔ بعدی
دکوراسیون داخلی ،دیزاین حرفه ای