HigerChoob.com - لوگو هیگر چوب

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک - هیگرچوب

انتخاب بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک و متوسط ، مخصوصا امروزه که بیشتر خانه‌ها آپارتمانی هستند و آپارتمان نشینی رونق زیادی پیدا کرده است ؛ یک چالش سخت ، مهم و در عین حال جذاب و هیجان انگیز است. زندگی در آپارتمان‌های کوچک باعث شده مردم به دنبال راهکاری باشند تا فضای داخل خانه بزرگتر دیده شود. یکی از راهکارهای مناسب برای بزرگ نشان دادن خانه، انتخاب رنگ برای دیوارهاست. به نظر شما بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک چه رنگی است؟ انتخاب طیف روشن رنگ‌ها برای دیوار، بهترین روش برای بزرگ نشان دادن محیط خانه‌های کوچک است. رنگ‌های تیره به ندرت در دکوراسیون و طراحی داخلی خانه‌های کوچک استفاده می‌شود. زیرا رنگ تیره فضای خانه را تنگ‌تر و گوچکتر می‌کند. در این مقاله قصد داریم بهترین رنگ دیوار برای مکان‌های مختلف خانه‌های کوچک را معرفی کنیم.

بهترین رنگ برای دیوار اتاق نشیمن خانه‌های کوچک

زمانی که اتاق نشیمن کوچک است بهتر است دیوارها را با خاکستری روشن رنگ کنید. این رنگ باعث می‌شود احساس گرما در فضای اتاق نشیمن القا شود. خاکستری روشن یک رنگ مدرن و زیبا است که باعث بزرگتر دیده شدن اتاق نشیمن می‌شود. در کنار رنگ خاکستری روشن می‌توانید از رنگ سفید برای ایجاد نمایی جذاب و زیبا استفاده کنید.

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک - هیگرچوب (1)
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک – هیگرچوب (1)

بهترین رنگ برای دیوار ورودی خانه‌های کوچک

برای ورودی خانه‌های کوچک رنگ آبی روشن‌ را پیشنهاد می‌کنیم. اگر طراحی خانه به شکلی است که مهمان برای رسیدن به اتاق نشیمن و پذیرایی باید از ورودی بگذرد، در انتخاب رنگ برای دیوار ورودی باید کمی حساسیت به خرج دهید. زیرا اولین جایی که مهمان آن را مشاهده می‌کند ورودی خانه است.

بهترین رنگ برای آشپزخانه خانه‌های کوچک

برای بزرگ‌تر دیده شدن فضای آشپزخانه رنگ سفید روشن بهترین گزینه به شمار می‌آید. رنگ سفید در کنار رنگ نارنجی باعث تحریک اشتها می‌شود و در بسیاری از آشپزخانه‌های کوچک از این رنگ‌ها استفاده می‌کنند. همرنگ بودن میز و صندلی با دیوارهای آشپزخانه باعث ایجاد فضای یکنواخت و زیبا خواهد شد.

بهترین رنگ برای اتاق خواب خانه‌های کوچک

برای اتاق خواب خانه‌های کوچک رنگ سفید مناسب‌ترین انتخاب است. رنگ سفید فضای اتاق خواب را بزرگتر از چیزی که هست، نشان می‌دهد. به جز رنگ سفید رنگ عاجی و کرمی نیز پیشنهاد می‌شود. این رنگ‌ها باعث روشن‌تر شدن اتاق خواب شده و در کنار وسایل دیگر اتاق مانند فرش و کمد و تخت باعث القای عمق و بافت در فضای اتاق خواب می‌شوند‌

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک - هیگرچوب (3)
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک – هیگرچوب (3)

بهترین رنگ برای حمام و سرویس بهداشتی خانه‌های کوچک

یکی از راه‌هایی که باعث بزرگ‌نمایی فضایی حمام و سرویس بهداشتی می‌شود استفاده از کاغذ دیواری است. کاغذهای دیواری طرح‌دار باعث خطای دید شده و محیط را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. کاغذهای دیواری با طرح گل امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. کاغذ دیواری را فقط برای یک دیوار استفاده کنید و سه دیوار دیگر را با رنگ‌های روشن رنگ‌آمیزی کنید.

در این مقاله راجع به انتخاب بهترین رنگ برای خانه‌های کوچک مطالبی را تقدیم شما کردیم. نتیجه‌ای که می‌توان از این مطلب گرفت این است که به طور کلی رنگ سفید و طیف رنگ‌های روشن باعث بزرگ دیده شدن فضای خانه می‌شوند. در خانه‌های کوچک به هیچ عنوان در رنگ آمیزی دیوارها از رنگ‌های تیره استفاده نکنید.

خیلی از ماها یا رنگ دیوارهامون سفیده یا نهایتا از کاغذ دیواری استفاده میکنیم ، وقتشه یه تغییر قشنگ به این رویه بدیم ! توی اینستاگرام میتونید ایده های رنگ و دیزاینتون رو باهامون به اشتراک بزارید.

نوشتهٔ پیشین
میز تلویزیون با چی ست میشه ؟
نوشتهٔ بعدی
کنسول چه کاربردی دارد ؟